MD-TISSUE

MD-TISSUE

MD-TISSUE jest wyrobem medycznym pomagającym utrzymać MŁODY WYGLĄD, nawilżyć dojrzałą skórę i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy jej starzenia się.

Karta produktu i atlas terapeutyczny widoczne są w tym miejscu po zalogowaniu do strony.

MD-TISSUE jest wyrobem medycznym pomagającym utrzymać MŁODY WYGLĄD, nawilżyć dojrzałą skórę i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy jej starzenia się.


MD-TISSUE zalecany do stosowania przez wykwalifikowanych pracowników w celu równoważenia wpływu procesów starzenia (w tym również fotostarzenia) na skórę poprzez:

  • Zmniejszanie zmarszczek na twarzy i szyi
  • Miejscowe zabiegi hamujące procesy starzenia
  • Ujędrnianie podskórnej i okołonaczyniowej warstwy tkanki łącznej na twarzy i szyi
  • Niwelowanie efektów zaburzeń homeostazy tkanki łącznej twarzy i szyi, wywołanych przez zanieczyszczenia z powietrza czy choroby metaboliczne


Preparat może być stosowany również u pacjentów wymagających suplementacji kolagenu oraz miejscowego leczenia, hamującego procesy starzenia.


Kolagen jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej, a jego intoksykacja oraz zanik, powodujący wiotkość, są głównymi przyczynami starzenia się skóry.


Z wiekiem naskórek staje się cieńszy, a w konsekwencji tego - zmniejsza się bariera, która chroni skórę przed utratą wilgotności i przesuszeniem. Liczba komórek naskórka zmniejsza się o około 10% każdego roku, co uniemożliwia naprawę i regenerację skóry. Efekty starzenia się skóry są znaczące - nie tylko powodują, że warstwa skóry staje się cieńsza, ale również włókna elastynowe, które nadają jej elastyczność ulegają zniszczeniu. Te zmiany w tkankach podstawowych skóry powodują zmarszczki i zwiotczenie.


Zmarszczki są również powodowane przez marszczenie brwi, starzenie, uszkodzenia słoneczne, palenie papierosów, słabe nawilżenie, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych czynników. Skóra starzeje się na całym ciele, ale najbardziej widoczne jest to w miejscach intensywnej ekspozycji na słońce. Uszkodzenia powodowane przez słońce określane mianem „fotozależnego starzenia się skóry” obejmują wysuszenie, zwiotczenie, rozluźnienie struktury, zmarszczki. Ilość zmarszczek pojawiających się na skórze na obszarach poddawanych ekspozycji na słońce jest większa: szczególnie na twarzy, szyi, wierzchach dłoni czy ramionach.


Opierając się na wiedzy o fizjologicznych procesach starzenia się skóry, GUNA LABORATORIES stworzyło MD-TISSUE aby zapewnić innowacyjny sposób na przywrócenie skórze właściwego poziomu nawilżenia i w efekcie tego zmniejszenie pojawiania się zmarszczek i innych oznak starzenia. Stosowanie tego innowacyjnego preparatu hamuje procesy fizjologicznego starzenia tkanki łącznej i działa jak bariera przeciw wolnym rodnikom. Głównym składnikiem MD-TISSUE jest kolagen, który wspiera i podtrzymuje procesy odtwarzania naturalnych włókien kolagenowych macierzy tkanki łącznej.


MD-TISSUE może być wstrzykiwane bezpośrednio w określone obszary skóry, aby mechanicznie remodelować tkanki i wygładzać zmarszczki. Aby stworzyć formułę najwyższej klasy, GUNA LABORATORIES wzbogaciło swój preparat o składniki dodatkowe: kwas askorbinowy (witamina C), magnez, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), ryboflawinę (witamina B2), tiaminę (witamina B1). Są one często stosowane i mają ogromne znaczenie w medycynie estetycznej. Ponadto innowacyjna formuła iniekcji pozwala lekarzowi działać bezpośrednio na konkretne obszary skóry tym samym uzyskując większą skuteczność i oczekiwane rezultaty.

MD-TISSUE może być użyte jako samodzielne, bardzo efektywne leczenie przeciwstarzeniowe, metodami wstrzyknięć śródskórnych czy metodą tunelową.


Dla wzmocnienia efektu działania preparatu MD-TISSUE najlepiej podawać w skojarzeniu z preparatem MD-matrix (np. 2 fiolki MD-TISSUE i 1 fiolka MD-MATRIX podczas jednego zabiegu).


Może być również wsparciem dla innych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej, takich jak kwas hialuronowy czy botox.

Protokół leczenia: 2 zabiegi w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie; 1 zabieg w tygodniu do momentu złagodzenia objawów (średnio 8-10 sesji). Można kontynuować leczenie wykonując 1 zabieg co tydzień, nie dłużej jednak niż przez 10 tygodni. W przewlekłych stanach patologicznych należy kontynuować wykonywanie 1 zabiegu w tygodniu przez miesiąc, a następnie wykonywać 1 zabieg miesięcznie.


Metoda iniekcji śródskórnej: miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę na głębokość 1-3 mm i wstrzyknąć 0,2-0,3 ml preparatu w zmienioną tkankę.


Metoda iniekcji tunelowej: miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę pod skórę na całą długość; podawać preparat w trakcie wycofywania strzykawki, delikatnie poruszając igłą w prawo i lewo pod zmarszczką; wstrzykuje się 0,3 ml preparatu na zmarszczkę.


W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:

Materiały do aseptycznego przygotowania powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w aerozolu do skóry

Igły do mikroiniekcji: sterylne 27 G, 4 mm

Igły do iniekcji tunelowej: sterylne 30 G, 13 mm

Strzykawki: rozmiar 5 lub 10 ml, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięcia

Brak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-TISSUE. Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani próbie uczuleniowej polegającej na punktowym wstrzyknięciu 0,1 ml preparatu w okolice przedramienia lub ramienia, a następnie powinni być obserwowani przez 1 godzinę.

Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły lub z reakcji skóry.


Podanie preparatu może wywołać takie objawy jak pieczenie/ ból w miejscu iniekcji, które ustępują zwykle samoistnie w ciągu 5-10 minut po wykonanym zabiegu.


Oczyszczenie i odkażenie skóry są konieczne przed i po podaniu preparatu. Bakterie saprofityczne mogą spowodować utworzenie się ropnia w miejscu wkłucia.

Chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych i zamarzaniem.
Warunki przechowywania i użytkowania: 2-30°C

PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.


Nie używać po upływie terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktu przechowywanego w prawidłowych warunkach, w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu.

Produkt należy zużyć bezpośrednio po otwarciu.

Nie używać jeśli zamknięcie jest naruszone lub jeśli fiolka jest nieszczelna.

Zawartość fiolki musi zostać podana natychmiast po otwarciu.

Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Dla pacjentów

Specjaliści z całego kraju