MD-MATRIX

MD-MATRIX

MD-MATRIX jest wyrobem medycznym wspomagającym walkę z OTYŁOŚCIĄ, „SKÓRKĄ POMARAŃCZOWĄ” i CELLULITEM.

Karta produktu i atlas terapeutyczny widoczne są w tym miejscu po zalogowaniu do strony.

Dzięki specjalnie opracowanej formule działania, MD-MATRIX znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej jako preparat ujędrniający podskórną i mikronaczyniową warstwę tkanki łącznej oraz wspomagający likwidację miejscowego nadmiaru cellulitu w tkance łącznej, szczególnie w okolicy korzeni nerwu udowego oraz po wewnętrznej stronie kolana.


Kolagen jest kluczowym składnikiem tkanki łącznej. Jej wiotkość, zanik i intoksykacja są głównymi przyczynami problemów ze skóra na ciele, dotykających 90% kobiet powyżej 30 roku życia a także znaczącą liczbę mężczyzn.
Otyłość i cellulit są konsekwencjami wielu nakładających się czynników, takich jak niewłaściwa dieta, brak ruchu, napięcie i stres. Wszystkie te czynniki powodują słabe dotlenienie tkanek i kumulację zbędnych substancji. Kiedy system usuwania odpadów procesów metabolicznych zaczyna zawodzić, gromadzą się one w tkance łącznej, a to prowadzi do zatrzymywania się płynów w organizmie, efektem czego jest właśnie ,,skórka pomarańczowa” a następnie cellulit.


Komórki tłuszczowe (adipocyty) i nagromadzone płyny uciskają i zniekształcają tkankę łączną, niszczą włókna kolagenowe i blokują przepływ krwi i limfy. W cięższych przypadkach obrzękłe tkanki mogą uciskać receptory nerwowe (nocyceptory), wywołując ból.


Głównym składnikiem preparatu MD-MATRIX jest kolagen, który podtrzymuje, wspiera i przywraca naturalne włókna kolagenowe tkanki łącznej. MD-MATRIX może być wstrzykiwany bezpośrednio w konkretne obszary w celu mechanicznej przebudowy tkanki. Aby stworzyć jeszcze bardziej efektywną formułę, Guna Laboratories wzbogaciło swój preparat w dwie najistotniejsze substancje pomocnicze: kwas cytrynowy i nikotynamid. Te cząsteczki zazwyczaj nie są zawarte w innych podobnych formułach kolagenowych, chociaż mają bardzo duże znaczenie. Szczególnie kwas cytrynowy jest ważny dla reaktywowania metabolizmu komórkowego poprzez stymulację produkcji ATP. Nikotynamid należący do niezwykle istotnej grupy witamin B, bierze udział w licznych procesach metabolicznych. Jest też silnym antyoksydantem, który sprzyja dotlenianiu tkanek.


Ponadto, innowacyjna forma umożliwiająca wstrzyknięcia, pozwala lekarzowi działać bezpośrednio na konkretne obszary skóry oraz uzyskać większą skuteczność i oczekiwane rezultaty.


MD-MATRIX zalecany do stosowania przez wykwalifikowanych pracowników.


Preparat może być stosowany również u pacjentów wymagających suplementacji kolagenu oraz miejscowego leczenia, hamującego procesy starzenia.

MD-MATRIX może być stosowany niezależnie lub w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi z tej samej serii, w celu dostosowania leczenia do sytuacji klinicznej.


W kontekście zastosowania preparatu w leczeniu miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz do ujędrniania podskórnej warstwy tkanki łącznej, MD-MATRIX najlepiej podawać w skojarzeniu z preparatem MD-TISSUE (np. 2 fiolki MD-MATRIX i 1 fiolka MD-TISSUE podczas jednego zabiegu).

Protokół leczenia: 2 zabiegi w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie; 1 zabieg w tygodniu do momentu złagodzenia objawów (średnio 8-10 sesji). Można kontynuować leczenie wykonując 1 zabieg co tydzień, nie dłużej jednak niż przez 10 tygodni. W przewlekłych stanach patologicznych należy kontynuować wykonywanie 1 zabiegu w tygodniu przez miesiąc, a następnie wykonywać 1 zabieg miesięcznie.


Metoda iniekcji śródskórnej i podskórnej: miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę na głębokość 1-3 mm i wstrzyknąć 0,2-0,3 ml preparatu w zmienioną tkankę.


W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:


Materiały do aseptycznego przygotowania powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w aerozolu do skóry


Igły: sterylne 27 G, 4 mm


Strzykawki: rozmiar 5 lub 10 ml, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięcia

Brak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-MATRIX. Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani próbie uczuleniowej polegającej na punktowym wstrzyknięciu 0,1 ml preparatu w okolice przedramienia lub ramienia, a następnie powinni być obserwowani przez 1 godzinę.

Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły lub z reakcji skóry.


Podanie preparatu może wywołać takie objawy jak pieczenie/ ból w miejscu iniekcji, które ustępują zwykle samoistnie w ciągu 5-10 minut po wykonanym zabiegu.


Oczyszczenie i odkażenie skóry są konieczne przed i po podaniu preparatu. Bakterie saprofityczne mogą spowodować utworzenie się ropnia w miejscu wkłucia.

Chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych i zamarzaniem.
Warunki przechowywania i użytkowania: 2-30°C

PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.


Nie używać po upływie terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktu przechowywanego w prawidłowych warunkach, w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu.

Produkt należy zużyć bezpośrednio po otwarciu.

Nie używać jeśli zamknięcie jest naruszone lub jeśli fiolka jest nieszczelna.

Zawartość fiolki musi zostać podana natychmiast po otwarciu.

Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Dla pacjentów

Specjaliści z całego kraju