W dniu 13.01.2018 roku odbyło się  kolejne szkolenie zorganizowane przez Panią Annę Dudek w Centrum Terapii Kręgosłupa we Wrocławiu. Szkolenia organizowane są cyklicznie w zależności od liczby chętnych. Szkolenie poprowadzili dr Jarosław Jawny wraz z dr Julią Jawny.

Szkolenie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, podczas którego omawiane były przyczyny bólu, metoda proloterapii, sposoby leczenia, charakterystyka, działanie oraz zastosowanie CMD.  Po krótkim wprowadzeniu nastąpiła część praktyczna podczas której zostali ostrzyknięci zaproszeni pacjenci w różnym wieku.     Prowadzący omówił pokrótce każdy przypadek i  zaproponował metodę leczenia, następnie zostały zaprezentowane różne metody iniekcji. Zazwyczaj pacjenci to osoby borykające się z wszelakimi chorobami stawów lub entezopatiami, wówczas omawiane i stosowane są konkretne CMD w danych strukturach. Każdy z uczestników może pod okiem prowadzącego przeprowadzić zabieg iniekcji. Dr Jawny Jarosław z dr Jawny Julią są wieloletnimi praktykami w zakresie leczenia bólu kręgosłupa, ich doświadczenie pozwala na szersze spojrzenie i zastosowanie CMD w różnych schorzeniach układu ruchu.

 

Centrum Terapii Kręgosłupa dysponuje bogatym zapleczem dydaktycznym i technologicznym a CMD jest głównym preparatem stosowanym również w terapiach skojarzonych.

Termin kolejnego szkolenia: 17.03.2018 roku. Więcej szczegółów pod numerem tel. +49 720 899 171